Národní numismatická epopej

Dotazy a objednávky733 559 443každý den od 8.00 do 18.00 hodin

Proti strachu, brutalitě a nenávisti - pamětní zlaté a stříbrné medaile

Proti strachu, brutalitě a nenávisti - pamětní zlaté a stříbrné medaile

Materiál Cena  
Zlato, ryzost 999/1000, 24 karátů, průměr 25mm, váha 57,2g, 8ks 152 000,-Kč
Stříbro, ryzost 999/1000, průměr 40mm, váha 208g, 8ks 20 000,-Kč

 

...Ti, kdo přijdou po nás se budou ptát, jací že jsme byli. Ať mohou věřit, že jsme byli lepší než ti, které jsme smetli. Nechť tedy naši potomci vědí, že zde nehájím jen svůj život, ale i to, o co jsme usilovali. Vím, že nás pošlete na smrt. Znám tento soud. Sám jsem jej stvořil. A vyprošuji si za to odpuštění od Boha i od lidí. Nebyl míněn jako nástroj hrůzovlády, ale jako poslední prostředek proti rozpoutanému šílenství strachu, brutality a nenávisti. Místo toho se zvrhl ve vraha svědomí. Ať tedy naši potomci vědí, že já Danton, jsem toto nezamýšlel...
Zlomili jsme navždy tyranii výsad. Vybojovali jsme si svobodu a dali ji i otrokům. Odkazujeme světu, aby stavěl na naději, kterou jsme zrodili. To je víc, než vítězství v bitvě. Je to inspirace pro touhu a sen všech lidí na tomto světě. Je to výkřik svobody, který už nikdy neutichne. Naše životy nebyly promarněny…

Třetí řadu projektu Národní numismatická epopej jsme emitovali následně rok po řadě druhé. Co se týká uměleckého zpracování, byl hlavní motiv u každé medaile ještě doplněn nějakým drobným ilustrativním motivem nebo textem, jenž měl vazbu k vyobrazené osobnosti. Například text u T. G. Masaryka - "Ne meč ale duch, ne krev ale práce, ne smrt ale život" nebo u Karla Čapka "Žádné MY mne nespasí, nedal-li jsem já aspoň cibuli almužnou". Z toho důvodu je tato řada uměleckým vyvrcholením projektu.

Asi nejkrásnější pamětní medailí vůbec pak bude medaile svaté Anežky, jež obsadila v roce 2012 druhé místo v anketě o nejkrásnější medaili roku a to mezi společnostmi, ketré jsou na trhu opravdovými giganty. Naše malá rodinná společnost tak dosáhla touto medailí a tímto provedením mimořádného úspěchu.

Situace na trhu se po roce 2010 zkomplikovala nástupem zahraničních kapitálově silných společností nabízejících z počátku cenově dotované nabídky v agresivním řetězci prodeje s motivy s národní tématikou, jež pro tuto chvíli zahltila trh a nabídka převýšila poptávku.

V současné době máme připravený nový projekt ale zatím čekáme s jeho realizací. Náklady jsou vysoké a v konečném výsledku je jejich návratnost velmi těžko odhadnutelná. V každém případě novému projektu nechybí odvaha, risk i kontroverze. Zatím je ale pouze na papíře. Jednoho dne jeho realizace ale určitě začne a to proto, že naše projekty jsou dlouhodobé a jejich jistotou jsou punc a věčnost myšlenek přetrvávající již několik staletí.

Objednat