Národní numismatická epopej

Dotazy a objednávky733 559 443každý den od 8.00 do 18.00 hodin

Patroni a světci - zlaté a stříbrné pamětní medaile

Patroni a světci - zlaté a stříbrné pamětní medaile

Materiál Cena
Zlato, ryzost 999/1000, 24 karátů, průměr 25mm, váha 21,45g, tři pamětní medaile 60 000,-Kč
Stříbro, ryzost 999/1000, průměr 40mm, váha 78g, tři pamětní medaile 9 000,-Kč
Kolekci 3 ks medailí Patroni, světci, věrozvěstové
(svatá Anežka Přemyslovna, kníže Václav, Cyril a Metoděj)
je možné jako extra náročný dárek objednat i v provedení
GRAND ryzí zlato 999/1000, 24 karátů, průměr 40 mm, 96 g
240 000,-Kč

 


Dne 12. listopadu roku 2014 uplynulo 25 let od události pro náš národ a pro českou církev jedinečné – od svatořečení Anežky České, Přemyslovny, řeholnice, „matky chudých“, zakladatelky jediného původně českého řádu – křižovníků s červenou hvězdou, přítelkyně svaté Kláry a následovnice svatého Františka. Čtvrtstoletí od zapsání královské dcery Anežky České na seznam svatých byl jednou z nejvýznamnějších společenských událostí podzimu.

Možná, že již s předstihem přemýšlíte o vhodném dárku, památce, kterou v tomto roku obdarujete někoho blízkého. Je možné, že právě vám touto cestou usnadním výběr a rozhodování. Umělecký triptych Patroni, světci, věrozvěstové splňuje všechny parametry náročnosti dárku, jehož hodnota nejen narůstá s časem, ale má i zcela mimořádný duchovní, umělecký a hmotný potenciál.

Tento unikátní umělecký triptych je zasvěcen duchovnímu bohatství, pozitivní energii osvíceného vědomí zbaveného negativních závislostí a žádostí. Vyjadřuje poselství svornosti za zachování duchovních a materiálních ctností získaných ve věčném boji a předává inspiraci všem, co přijdou po nás.

Kníže Václav byl historií vyvolen, aby skrze novou ideologii křesťanství symbolizoval moment osvícení mysli, Fiat Lux v historii českého národa. Jeho pokrok proti jiným duchovním symbolům spočívá v tom, že v poslední chvíli pozdvihne meč, aby hájil vlastní život, svobodu, nezávislost, suverenitu a toleranci... To, že podléhá přesile, nemůže nic změnit na síle myšlenky, jež apeluje na nutnost svornosti k dosažení společných vizí a cílů.

Svatá Anežka Přemyslovna - princezna země a nebe působí 800 let pozitivně na povědomí našeho národa. Anežka nevidí spásu na prvním místě. Na své cestě se obrací k milosrdenství. Srdce druhých naplňuje energií lásky, světlem naděje, lidskostí a štěstím z povznesení vědomí nad rozpor. Nad ctnost sebeobětování povyšuje pomoc bližnímu, pokoru a smíření bez ideologických klišé.

Cyril a Metoděj - nejvýznamnější symboly vzdělanosti přinášející poselství zdokonalování ducha a vědomí. Jejich mise je vůbec první systémový projev šíření duchovní a kulturní osvěty na náš národ a to nejen na Moravě, ale i v Čechách. Český kníže Bořivoj přijal křest na Moravě právě od Metoděje.

Objednat