Národní numismatická epopej

Dotazy a objednávky733 559 443každý den od 8.00 do 18.00 hodin

Kategorie produktů

Prodej zlatých a stříbrných pamětních mincí

Prodej zlatých a stříbrných pamětních mincí a medailí má dlouhou historii, ale k nejzásadnějšímu nárůstu v jejich světovému prodeji došlo v druhé polovině 50. let 20. století. Až do roku 1971 měla většina zemí fixní nebo oficiální kurz svázaný s americkým dolarem jako hlavní měnou založenou na zlatém standardu. Spojené státy svůj zlatý standard postupně celé století snižovaly až ho zrušily úplně. To sice umožnilo příliv nových „nekrytých“ peněz ale i prudké zvýšení cen zlata.

500x500px_ANEZKA_Premyslovna

Od roku 2000 se cena zlata zvýšila čtyřikrát. V současné době osciluje kolem 900,- Kč za 1 gram v nejvyšší ryzosti 999, 24 karátů. Zlato vždy reaguje prudkým nárůstem ceny v okamžiku nedostatku papírového oběživa ve chvílích, kdy banky už nejsou schopny půjčovat peníze. Státy proto velmi rády vydávají tzv. státní dluhopisy, aby si od občanů „půjčovaly“ a udržovaly potřebné množství oběživa v oběhu. Je zajímavé, jaká důvěra ve stát panuje mezi občany, i když jak vidíme na příkladu Řecka, může snadno dojít k institucionálnímu rozvratu. Proto je každý nákup zlatých komodit investicí, která je stabilní už 6000 let. Cítíme, že naše prodejní nabídka kvalitních puncovaných medailí ze zlata s stříbra, je něčím s čím se můžeme zodpovědně identifikovat. Otázkou zůstává jak dlouho ještě bude investice do zlata vůbec relevantní, neboť jeho cena je již nyní velmi vysoká a pro mnohé se stává nedostupnou.

NNE_cervena_kazeta_6_ks_kriz_AU

Umělecké ražby zlatých a stříbrných pamětních medailí a mincí

Umělecké pamětní ražby jsou u nás velmi populární. Naše pamětní medaile jsou však unikátní především komplexitou nabídky produktů i uzavřeností malého projektu. Tak mají velkou šanci na to, aby se staly fenoménem. Nejde nám o to donekonečna vymýšlet nové ražby, ale především zhodnotit značku Národní numismatická epopej jako značku solidnosti, jistoty, luxusu. Jde nám hlavně o náročného, intelektuálně zaměřeného člověka, jež umí ocenit obsah nejnáročnějších a snad i kontroverzních témat. Jde nám o to, aby ražby našich pamětních medailí byly skutečně umělecké, obsahově zajímavé a unikátní a nemusely se lacině komerčně podbízet. Připravujeme proto nový historický projekt, jež bude mít kontinentální obsah. Opět se bude držet jediného hlavního tématu a bude zaměřen na období 11. až 13. století.

500x500px_Zlata_bula 19.10 2015