Národní numismatická epopej

Dotazy a objednávky733 559 443každý den od 8.00 do 18.00 hodin

Kategorie produktů

Cenný dar v podobě sběratelských mincí

Skutečně mimořádným darem je poselství osobnosti, která chce předat nějaké sdělení. Takové dary, dárky, upomínkové dary se dávají ke skutečně mimořádným událostem. Narození dítěte, svatba, životní jubileum, ukončení studií, osobní vyznání úcty, lásky, až rodinný dar předávající se z generace na generaci. To všechno jsou atributy výjimečného dárku. Ovšem zcela ideálním darem, dárkem, upomínkou je umělecký předmět, jež je předurčen nejen nějakým mimořádným sdělením k předání poselství obdarovanému. Takovým darem, který v sobě kumuluje jak uměleckou, duchovní, tak i materiální hodnotu jsou například sběratelské mince nebo medaile. Takovým cenným darem vyjadřujeme nějaký svůj konzervativní postoj, názor, hodnotu, jež v pomíjivém světě zůstává nepomíjivou jistotou, pilířem, katedrálou spásy, hodnotou, pravdou za kterou má smysl stát.

triumfalni-doba-karla-iv

Svorník čtyř pilířů vzácného daru

Harmonické souznění vkusu, originality, nápaditosti a osobitosti jsou svorníkem jež vytváří výjimečnost. Výjimečnost pak tvoří základnu výjimečného daru, na kterém je možné zvednout pilíře geniality spojující sféru minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Vzácně výjimečným darem mohou být vzácné pamětní mince nebo medaile ze zlata nebo stříbra s mimořádným motivem nebo myšlenkou. Takový darduchovní nosnou myšlenku od minulosti do budoucnosti a materiální hodnotu se stejným průchodem. Vytváří se tak ideální kříž propojení duchovní vertikality s materiální pravolevou rozpínavostí polarizovaných sil. Takto se rodí vzácnost, dárek jež se zhodnocuje v čase.

Hodnota takového daru se zhodnocuje v čase nejen tím, že je ze zlata nebo stříbra, ale hlavně nosnou silou myšlenky. Projekt Národní numismatická epopeje se vydal proti proudu času, aby připomněl génia národního ducha a talentu z něhož čerpáme už 1000 let svojí sílu. Myšlenkové vzepětí projektu chce být zdrojem inspirace a vyjádřením úcty k hodnotám a tradicím v dějinném klopotu z něhož povstali Velikáni, géniové a legendy našich srdcí, aby vytvořili veliké dílo a stali se hrdou součástí našeho národního vědomí. Kombinace takové myšlenky s ražbou zlatých nebo stříbrných pamětních medailí v nejvyšší ryzosti 999, 24 karátů je ideálním naplněním definice hodnotného a mimořádného daru.