Národní numismatická epopej

Dotazy a objednávky733 559 443každý den od 8.00 do 18.00 hodin

Kategorie produktů

Extra náročný dárek – pamětní mince a medaile z ryzího zlata

Náročný dárek sám o sobě vyjadřuje premisu náročnosti. Proto není jednoduché takový dárek definovat a objevit. Ale extra náročným dárkem už musí být dar s mimořádným potenciálem uměleckým, duchovním i materiálním obsahem. Extra náročný dar směřuje od výjimečné osoby, jež chce svým dárkem předat mimořádné poselství obdarovanému a nebo směřuje k extra výjimečné osobě k vyjádření díků a uvědomení si její výjimečnosti.

V každém případě dárek, který splňuje parametry té největší náročnosti jsou pamětní medaile nebo mince z ryzího zlata nebo stříbra, připomínající zcela výjimečnou událost nebo osobnost a její myšlenky. Sdělení jež je obsahem takového dárku je většinou sdělení postoje, myšlenek, jež jedna strana zastává v pomíjivém čase. Příkladem může být pamětní medaile projektu NNE s osobností prvního Československého prezidenta Tomáše G. Masaryka.

NE MEČ, ALE DUCH, NECH KREV ALE PRÁCE, NE SMRT ALE ŽIVOT

nejvyznamnejsi-demokrate-20-stoleti

Poselství extra náročného dárku v podobě pamětních mincí Tomáš G. Masaryk a Karel Čapek

Podobným skutečně mimořádným darem je například poselství mimořádné osobnosti jakou byl bezesporu Karel Čapek. Takový dárek v podobě pamětní mince nebo medaile z ryzího zlata nebo stříbra je vyjádřením originality, vkusu, jedinečnosti a hlavně vysoké intelektuální úrovně.

ŽÁDNÉ MY MNĚ NESPASÍ, NEDAL-LI JSEM JÁ ASPOŇ CIBULI ALMUŽNOU.

Osobnost Karla Čapka není třeba připomínat intelektuální elitě našeho národa. Každý skutečně moderně a intelektuálně zaměřená osobnost našeho národa v Čechách a na Moravě, vnímá Karla Čapka jako symbol jež vzešla z prostředí, které má silnou intelektuální výpovědní hodnotu pro společenství obývající planetu Zem. Karel Čapek je králem duchovního vzepětí jež se promítlo v intelektuální sféře vyjadřující slabost a žádající o pomoc. Karel Čapek je ztělesněním fyzicky slabého jedince jehož intelektuální potenciál přesahuje normalitu drsné reality vývoje lidské společnosti. Osobnost Karla Čapka je mimořádná, ztělesňující odpor k totalitní myšlenkové genezi. Karel Čapek byl zázrak.V Karlovi Čapkovi je potřeba přijmout tezi, že takový člověk, si zaslouží naší úctu, protože překročil rámec intelektu našeho současného vnímání světa.