Národní numismatická epopej

Dotazy a objednávky733 559 443každý den od 8.00 do 18.00 hodin

Kategorie produktů

Pamětní medaile s motivem Karla IV.

Motiv pamětní medaile s Otcem vlasti Karlem IV. je nejžádanějším portrétem a v české republice také nejčastěji prováděnou ražbou. Existují sběratelé, kteří se cíleně zaměřují pouze na pamětní medaile nebo mince s tuto osobností. V naší nabídce figuruje ve čtyřech provedeních a to v rozměrech 25mm a 40mm ve zlatě a 40mm ve stříbře.

Unikátní nabídka medailí s Karlem IV.

U uměleckých ražeb je v provedení pamětní medaile důležitý umělecký motiv. Osobnost Karla IV. je pro takové provedení zcela ideální. Karel IV. měl v držení několik království a tím pádem i symbolů majestátu, královských korun.

Královské koruny jsou už sami o sobě tím skvostným uměleckým dílem nevyčíslitelné hodnoty. Myšlenka vytvoření portrétů Karla IV. s různými královskými korunami, symboly jeho majestátu je originální a byla poprvé použita právě na medailích projektu Národní numismatická epopej.

SOLO_Karel_IV_210x297_2015[1] – kopie (453x640)

Čtyři koruny Karla IV.

V roce 2016 uplyne 700 let od narození nejoslavovanějšího českého krále. Jako první v naší historii získal titul císař římský (imperator romanus) a na hlavu mu byla roku 1357 vsazena nejvzácnější koruna Karla Velikého. Již roku 1346 ale získal také korunu krále římského.

Karel_IV_I_300x300_auKarel_IV_300x300_au

K 700-stému výročí od jeho narození jsme tyto dvě medaile zkompletovali ještě o dvě pamětní medaile. Karel IV. je na nich vyobrazen s korunou krále lombardského a pro nás nejvzácnější korunou českého králetzv. Svatováclavskou. Portrét s korunou krále lombardského je doplněn o Milánskou katedrálu na pozadí medaile.

Lombardie je oblast v severozápadní Itálii od Alp až k údolí řeky Pád. Jde o nejbohatší region v Itálii a jeden z nejbohatších v Evropě. Název získal od germánského kmene Langobardů. Hlavní městem Lombardie je Milán.

karel_IV_cesky_300x300_aukarel_IV_LOMBARDSKY_300x300_au

Portrét s korunou českého krále je doplněn o Karlův most se sochou Bruncvíka v popředí a Staroměstskou věží v pozadí. Tuto korunu nechal Karel IV vyrobit ke své vlastní korunovaci a je nejvýznamnější částí našich národních klenotů. Její hodnotu nelze vyčíslit. Je uložena v chrámu sv. Víta vedle Svatováclavské kaple, pod sedmi zámky k nimž má klíč sedm představitelů české státnosti. Váží 2,358kg a je na ní 96 drahokamů a 20 perel. Je vytvořena z 1mm silného zlatého plechu ryzosti 21 karátů. Na vrcholu je kříž s trnem z Kristovy trnové koruny.

Vážený kliente, určitě budete se mnou souhlasit, že jakákoli pamětní medaile v ryzím provedení s králem Karlem IV. je dárek, památka, která udělá radost a potěší každého. Připomene nejen blízkého člověka, ale i moudrost myšlenek a promyšlenost činů, které jsou aktuální již 700 let.

ctyri-koruny